Hayat’ın Anlamı

Gönderildiği yer: Genel 0
            Nedir hayatın anlamı? Bir erkeğin eline ekmek almaya başlaması mı? Bir kadının anne olması mı? Bir oyun mu bir masal mıdır ki bu hayat kazananlar var, kaybedenler var; gülenler var, ağlayanlar var; mutlu olanlar var mutsuz olanlar var… Aslında hayat budur işte, dedirten şeyleri yaşamak mıdır hayatın anlamı? Böyle sürüp gider hayattan anlayanların ve anlamak isteyenlerin soruları…
Hayatın Anlamı
            Nedir hayatın anlamı? Bir beyaz kâğıt gibidir aslında. Sen ne yazmak istersen o görünür kâğıtta. Eğer mutlu sonla biten bir masal yazmak istersen ne güzel gelir o masal kahramanlarına hayat. Onlar için hayat ne güzeldir. Bunun içindir ki yüzleri hep güler. Bir de resim yapılabilir o beyaz kâğıda. Belki mutluluğun belki umutsuzluğun resmi. Mutluluk resmiyse yapılan ne âlâ; ama umutsuzluksa resimdeki söylenilir hayata. İnsanoğlu bu, şükretmez ki yaşadıklarına, şükretmez ki elinde olanlara…
            Nedir hayatın anlamı? Kimilerine göre sevdiği sevgilidir; kimilerine göre ailesidir, çocuklarıdır. İnsan hayatı anlamak için ne kadar uğraşıyor acaba ya da uğraşıyor mu? Kiminin parası var umursamaz gerisini; kiminin derdi var arar tesellisini. Tok açın halinden ne anlar? Zaten anlasa bu düzen biraz olsun düzelmez mi?
            Nedir hayatın anlamı?  Bütün bu sorulanlara cevap vermek mi? Yoksa aldırmayıp kendi halini yaşamak mı? Aslında hayat bunlardan haberdar olmaktır. Hayat sevmeyi de sevilmeyi de bilmektir. Hayat dertlere sabredip üstesinden gelmektir.
Aslında hayat Allah’a yönelmektir…

alıntıdır.
Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.
Son yazıları
Yorumlar kapalıdır.