Google News ve Haber siteleri (kayıt)

Gönderildiği yer: Bilişim 213


NOT: Google Haberlere eklenme ile ilgili ücretli çalışma yapmıyorum

20 ocak 2013 tarihli yeni makalem için burayı tıklayınız.

Google Haberlere Site Ekleme

http://news.google.com.tr adresine girdiğmizde google nin haber sistemi karşımıza çıkmaktadır. Güncel haber sitelerinden derlenip toparlanıp bir araya gelen haberleri görmekteyiz.

Peki neye göre sıralnıyor bu siteler?

Hangi siteler yayınlanıyor?

Türkiye de içeriği haber olan kaç site var?

Bu haber siteleri arasında seçim yaparken google hangi kriterlere dikkat ediyor.?

Şimdi bu soruların cevaplarına bakalım. Yorumlayalım…

Yaklaşık 2 sene önce google news e kayıt linkinden sitemiz teknik alt yapısındaki gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra başvuru da bulundum. (Not : Linkin çalışması için google hesabınız ile üye girişi yapmış olmalısınız.) Teknik alt yapıda olması gerekenler yukarıda belirtilen linkte detaylı ve anlaşılabilir bir şekilde yazmaktadır.  Bunların bir kaçına deyinmek istiyorum.

 1. Bağımsız haber
 2. Özgün içerik
 3. Haber sitesine özel sitemap
 4. Gerçek ve online editör listesi. (düzmece editör yazmayın, anlaşılıyor ve siteni bir daha eklenmemek üzere banlanıyor)
 5. Kullanışlı ve lisans problemi olmayan haber yazılımı

Siteniz bu özelliklere sahip ise yaklaşık 2-4 hafta içinde onaylanıyor ve haber içeriğiniz google news de yayınlanmaya başlıyor.

Şuan için google geçmişteki döneme göre daha titiz ve elemeye yönelik incelemeler yapmaktadır. Bunun nedeni ise, haber sitesi nüfusunun oldukça fazla olması. Hatta her geçen gün daha da artması.

Yeni başvurular için tavsiyem sitenizi dört dörtlük bir hale getirmeden asla başvuruda bulunmayın. Ssitenizi diğer haber siteleriyle kıyaslayın. Ne zamanki diğerleriyle eş değer görüyor iseniz o zaman başvuru da bulunun.  Kendinizi google news editörü gibi düşünün siz olsaydınız onaylar mıydınız?

Son sorduğum sorumun cevabı dürüst bir şekilde evet ise, kısa süre içinde haber siteniz google news de yayınlanmaya başkayacaktır….

Sevgi ve saygılarımla


NOT: Google Haberlere eklenme ile ilgili ücretli çalışma yapmıyorum

////————————————————————————-

29 Ekim 2010 20:42 tarihinde ömer ısık <omer_0605@hotmail.com.tr> yazdı:

Slm emre abi www.sacitaslan.com google News habere eklenmiyor abi bu konuda yardimci olurmusn abi
Tüm bilgilerimizi Dogru şekilde girdik abi ama Google News Haber kabul etmiyorum emre abi lutfen bu konuda yardimci ol abi senden cvp bekliyorum abi  bu konuda
Tsk Ederim abi

Merhaba,

http://www.sacitaslan.com/kunye.html sayfanızı daha da zenginleştirmelisiniz.
Daha fazla bilgi girilmelidir.

İRTİBAT ADRESİ
Maden Mah. Gülümser Sk. No: 15 Sarıyer / İSTANBUL

Site hangi firma alt yapısındadır. ? Şahsi ise belirtilmelidir.

Site haritanız yetersiz. ve çok geç yanıt veriyor. google botları okumakta zorlanacaktır. (not : haber botları)

http://www.google.com.tr/support/news_pub/?hl=tr
http://www.google.com.tr/support/news_pub/bin/topic.py?hl=tr&topic=11666

linkleri inceleyerek yeni bir sitemap tabanı oluşturunuz. Eskisini devre dışı bırakmayın. News veri tabanına girmeden yeni tip sitemap işe yaramayacaktır. Ancak google webmaster tools tan yinede bildirilmelidir.

Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.
Son yazıları

213 Responses

 1. Ömer
  |

  Peki bu şekilde hiç site ekledinizmi google news’e.

 2. Emre ALBAYRAK
  |

  Evet.. bu sekilde ekleme yaptim

 3. ilkay CEYLANLAR
  |

  Emre bey merhaba bizim 2 adet haber sitemiz var ama ne yaptıysak bu iki siteyi google news ekletemedik bu konu ile ilgili görüşebilirmiyiz ben sizden mail bekliyorum sitelerimiz gencturkhaber.com ve ozturkler.com ama biz gencturkhaber.com eklense yeter diğe düşünüyoruz teşekkür edierim iyi akşamlar

 4. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Sitenizin alt yapısı hakkında bilgi vermenizi rica ederim.

  sitemap
  künye
  haber kaynakları
  abone olunan ajanslar
  haber eklenme sıklılığı
  güncellik
  sitede kullanılan tasarım (özgün olmalı)
  sitenin yayınlandığı sunucu locasyonu
  sunucu yanıt verme hızı

 5. İlkay Ceylanlar
  |

  Size bu bilgileri mail yolu ile iletebilirim bana bir mail adresi vermeniz mumkunmu ilkayceylanlar@hotmail.com ilgiliniz İcin tekrar çok teşekkür ederim Emre bey

 6. Emre ALBAYRAK
  |

  posta@emrealayrak.com.tr adresi ile irtibata geçebilirsiniz.

 7. Cemre Giresunlu
  |

  Merak ettigim su. İcerigi haber olmayan buyuk bir portal http://www.ilgilidomain.com/haber gibi alt bir haber sitesi kanalı acarsa, ciddi bir ekip olusturursa, bunu google news’e kaydettirebilir mi?

  Yani google news, ilgilisite.com icin degil ama ilgilisite.com/haber icin burası haber sitesidir der mi? Bu durumda ilgilisite.com ‘un SEO’sunda sorun olur mu?

 8. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Eğer gerçekten haber sitesi içeriğine sahip, tarafsız, güncel ve orjinal içeriğe sahipse neden olmasın?

 9. haber
  |

  teşekkürler.

 10. Niko
  |

  teşekkür

 11. erol
  |

  Merhaba Emre bey.

  http://www.antephaberleri.com haber portalını ortalama 1 ay önce açtım İHA aboneliğim mevcut 2 köşe yazarım samanyolu tv’de sunuculuk yapıyor google news’e uygun sitemap’ım mevcut Gaziantep ile ilgili haber yayınlanır yayınlanmaz üzerinde düzenleme yaparak sistemimize ekliyoruz yalnızca Gaziantep değil Dünya ve Türkiyenin önemli başlıklarınıda portalımıza ekliyoruz.

  İnceleyip eksiklerimizi yazarsanız sevinirim ve domainin yeni olmasının olumsuz yönleri varmı ?

 12. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Sitenizi çok detaylı inceleyemedim. Ancak 1 aylık bir geçmişi olan site için news veri tabanına dahil olma ihtimali düşük. Google global arama sonuçlarında sitenizin üst sıralarda yer alıyor olması gerekiyor.

  Sabırlı olmanızı ve sitenizin yaş olarak bir miktar daha büyümesini beklemenizi tavsiye ederim.

  Google a kalıcı olduğunuzu ispat etmelisiniz.

 13. ilkayceylanlar
  |

  Emre bey daha önce görüşmüştük http://www.karsihaber.com/sitemap_last_news.xml
  sitemap linkimiz veya dizinimizin adresini istemiştiniz, bir incele şansınız olusa çok memnun olurum görüşmek üzere iyi çalışmalar.

 14. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Bu site haritası google webmaster araçlarından sisteme eklendi mi? Eklendi ise hata mesajı vermiştir. Veren hata mesajını iletebilir misiniz?

  Ayrıca en son ne zaman başvuruda bulundunuz?

  http://www.google.com/support/news_pub/bin/answer.py?hl=en&answer=191208

  Linkinden (ingilizce) bir kez daha başvuruda bulunabilirsiniz.
  Başvuruda ne kadar çok detaya girer iseniz, kabul görme süreci o kadar hızlı olacaktır.
  Başvuru neticesine 2-4 hafta arasında sonuç alabilirsiniz.

  iyi çalışmalar.

 15. ilkayceylanlar
  |

  Merhaba Emre bey
  Sitemiz haritası ile ilgili verdiği hata mesajı aşagıda en son 15 gün önce başvurduk ama hala bir cevap yok bekliyoruz iyi çalışmalar.
  Bilinmeyen haber sitesi
  Site Haritanız, Google Haberler’in veritabanında bulunmayan bir site üzerinde bulunuyor. Google Haberler yalnızca taradığımız sitelerdeki Site Haritalarını kabul etmektedir. Siteniz Google Haberler tarafından taranıyorsa, lütfen Site Haritanızın URL’sinin, önündeki “www” de dahil olmak üzere, makalelerinizin URL’siyle uyumlu ve Google Haberler’de görüntülendiği şekilde olduğunu kontrol edin. Sitenizin Google Haberler’e eklenmesini istiyorsanız, lütfen Google Haberler destek ekibiyle irtibata geçin.

 16. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Veren hata mesajı normal. Bende bu cevabı vermenizi bekliyordum.
  2 hafta daha sabırla beklemenizi tavsiye ederim. Taktir edersiniz ki bu adımdan google editörlerine yüzlerce başvuru gidiyordur.

  Sonuç alınamaz ise farklı bir öneride bulunacağım.

  iyi çalışmalar.

 17. ilkayceylanlar
  |

  Tamam Emre bey dediğiniz gibi 2 hafta daha bekleyelim daha sonra sizin yönlendirmenizde farklı bir başvuru daha yaparız çok sağolun vakit ayırdınız ilgilendiniz görüşmek üzere.

 18. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Rica ederim. Bol hitli ve gelirli günler…

 19. Adnan
  |

  Merhaba,

  Google news kayıtlı bir sitemiz var ancak haberler google news sonuçlarında ilk sıralarda gösterilmiyor, sürekli ilk haberin altında yer alıyor özgün yazılarımız bile bu şekilde.

  sizce bu konuda ne yapabiliriz ?

  teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim.

 20. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ linkinde bahsi geçen google haberlere özel sitenizde olması gereken sitamp ınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

  Sitenizde kullandığınız resim vb dökümanların kb cinsinden boyutları da önemlidir.
  Takdir edersiniz google botları sitenizi ne kadar hızlı gezer ise, indexlemesi de o kadar hızlı olacaktır. Sunucunuzun optimizasyonlarını, rakip sitelerin sitenize nazaran açılma (ping e cevap verme) hızlarını gözden geçirmenizde fayda var.

  Ayrıca, google global arama sonuclarındaki sitenizin yeri de önemlidir. Global arama sonuçlarında çok fazla çıkmıyor iseniz, google haberler sekmesinde de öncelik seviyeniz diğer sitelere nazaran düşük olacaktır.

  Yazacak birçok sebep var aslında…

  Bol hitli günler dilerim.

 21. news
  |

  Nasıl özgün içerik olacak peki. Sonuçta ajastan alınan haber yayınlanmıyor mu?

 22. news
  |

  Nasıl özgün olacak, sonuçta haber ajanslardan alınmıyor mu?

 23. Mobil
  |

  Tüm siteler aynı haber ajanslarından konuyu çekince nasıl “Özgün içerik” oluyor?

 24. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Evde kullandığınız televizyondaki haberler için bu soruyu kendinize sorar iseniz, alacağınız cevap şuanki sorunuzun cevabı ile aynı olacaktır.

  iyi akşamlar.

 25. volkan parlar
  |

  Merhabalar.. Öncelikle bu konuda bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.
  Ben news e müracat etmek istiyorum. fakat tereddütlerim var. Öncelikle ben news editörü olsam kabul edermiyim diye bakıyorum ama yılların emeği var duygusal davranırım diye düşünüyorum. Emre bey sizce http://www.gulsehirmedya.com sitesi müracaat etmelimi? yoksa biraz daha beklemelimi ?
  Teşekkürler

 26. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Sorunuzun cevabı yine sizde 🙂

  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-haberlere-site-ekleme/ linkindeki işlemleri eksiksiz uyguladı iseniz ve http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ linkindeki sitemap kurallarını uyguladı iseniz neden olmasın?

 27. cahit emre
  |

  sayın hocam benim siteye bi bakabilirmisiniz sizin dediklerinizin hepsine uydurdum olmuş mu acaba

 28. Emre ALBAYRAK
  |

  Sitenizin uygun mu değil mi, buna google editörleri karar verebilir. Ben sadece yorum yapabilirim. Bunun için ise çok derinden incelemek gerekebiliyor. Yinede %100 çözüm üretemeyebilirim.
  Ben bir editör değilim 🙂

 29. cahit emre
  |

  hocam değilsiniz ama sizin yorumlarınız benim için değerli yapmayın desem başvuru yapmam

 30. Emre ALBAYRAK
  |

  Sitenizin yaşı 1 seneden düşük ise başvurmayın diyebilirim sadece.
  Ayrıca sadece news değil, global arama sonuçlarında da sitenizin iyi bir sıralamada olması gerekiyor.

 31. Buse
  |

  Merhaba Emre Bey ;

  Bizim wordpress alt yapılı bir yerel haber sitemiz var. Adresi : http://www.kirikkalehaberleri.gen.tr , bu haber sitemizi bir türlü google newse kayıt ettiremedik.
  Google yetkililerinin istediği bütün özellikleri sitemize eklediğimiz inanıyoruz. Acaba sitemizi inceler misiniz , eksiklerimiz nelerdir bilgi verirseniz minnettar kalırım.

 32. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Sitemapınızın aynı zamanda news olanınında yapılmış olmasında fayda olduğunu düşünüyorum.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ linkini incelemenizi tavsiye ederim.
  Ayrıca news veri tabanına yeni katılan sitelerin bir çoğu siteye özgü yazılım ile yayınlanmaktadır. free altyapı tercih edilmiyor. (şahsi düşüncem)

  bol hitli günler.

 33. Buse
  |

  Emre Bey , sitemizde google news sitemap’te var bir tek wordpress olması negatif başka negatif yönü var mı

 34. Teknoloji
  |

  Merhaba..
  Bizim site haberler bölümünde çıkıyor. Ama bir tuahflık var sanki.. Rica etsek bakar mısınız.. site: http://www.teknolojinews.com

 35. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

 36. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Buse hnm,

  Google ın artık free altyapılara sıcak bakmadığını son dönemlerde sıklıkla duyuyorum. Ancak başvurunuzu inceleyen editörün o anki yorumu farklı olabilir.

 37. mehmet
  |

  Öncelikle yazınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim. WordPress alt yapısına bağlı bir sitem için başvuru yaptım ama sanırım bir şeyi atlamış bulunuyorum. Sitemi 6 ay önce açmıştım ama sitedeki herşey düzgün ve kurallara uygun. Bir google editörü olsam mutlaka onaylardım diye düşünüyorum. Ama sitenin biraz yeni olması sanırım sıkıntı yaratacak..

 38. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Siteniz global arama sonuçlarında iyi bir yerde ise news veri tabanında çıkma süresi daha hızlı olacaktır.
  Sitenizin biraz daha büyümesi gerektiğini düşünüyorum. Kalıcı bir site olduğunuzu google botlarına ispatlamanız gerekli.

  Haber sitelerinin her geçen gün sayısı artmakta ve tümü aynı kategoride yer almak istemektedirler. Buna istinaden iyiler arasında en iyileri seçiliyor. Geçmiş tarihli eklenmiş olanlar ise kriterlerine göre siliniyor.

  Eklenen ancak daha sonra silinen birçok site var. Bir kere eklendiğinizde bir daha silinmeyeceğinizi kesinlikle düşünülmemesi gerekiyor.

  Google vb arama motorlarında ön planda ve istediğiniz sıralamalarda çıkmak için ilk yapacağınız işlem sabırdır. Ne kadar sabırlı olur iseniz o kadar ileride olursunuz.

  iyi çalışmalar.

 39. Hakan Azar
  |

  Merhaba Hocam http://www.esenyurthaberleri.com haber sitemiz var bir kaç kez Google News’e başvurma’mıza rağmen her hangi bir olumlu cevap alamadık, sitemiz eklenmedi sitemizi kontrol edip bize yardımcı olursanız seviniriz..

 40. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Yalnızca site adından size herhangi bir bilgi malesef veremeyeceğim.
  Sitemap kurallarına uydunuz? Bir önceki mesajlarımda sitemap ın önemini vurguladım.

  Google news de yayınlanan siteler ile kendi sitenizi kıyaslamanızı tavsiye ediyorum.
  Ayrıca google news in haricinde global arama sonuçlarında üst sıralarda olmanız gerekiyor.

  Her geçen gün yeni haber siteleri kuruluyor. Bunların her biri aynı yerde olmak istiyor.
  Tahminim artık daha çok eleme yapıyorlar.

 41. Bahadır Sinanoğlu
  |

  Emre Bey,

  Sitemiz Karizma Medya yı Google News e kaydetmek istiyoruz.ancak başarılı olamadık.İnternette araştırırken sizin yazılarınızı okuduk konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ?

  Site Bilgilerimiz

  Karizma Medya
  Domain Yaşı : 5 Yıl 3 Ay
  İçerik : Haber Sitesi
  Yazılım: Özel Bir Yazılım
  Yandex Haber e kaydı vardır.
  Dmoz Kaydı Başvuruldu.
  http://www.karizmamedya.com

  Künye:http://www.karizmamedya.com/kunye.html

  İletişim http://www.karizmamedya.com/iletisim.html

  Rss : http://www.karizmamedya.com/rss.php

 42. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Sitemap linkinizi de iletebilir misiniz? http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/

  Ayrıca künye sayfanızı biraz zayıf gördüm. Daha kalabalık olması gerektiği kanaatindeyim.

  Şu şekilde düşünün. Yüzlerce şahıs/firmalar bu sayfada çıkmak için başvuruda bulunuyor. İyiler içinden en iyileri onaylanıyor. Ayrıca başvurunuzu değerlendiren editörün bakış açısı da önemli tabiki.

  iyi çalışmalar.

 43. Feyyaz ÇAĞRICI
  |

  Emre bey merhaba ;

  Google News sitemizi kayit etmek için 2 ay önce baş vuru yaptık kayıt olmadan once sızın yorumlarınızı okuduk eksıklerımız ıcın tamamladıgımızı dusunuyorum basvuru 3-4 kere yapılmasına rahmen her hangibi bir sonuç alamadık bu konuda yardımcı olurmusunuz lutfen .

  Künye http://www.marmaragazetesi.com/kunye

  İletişim http://www.marmaragazetesi.com/iletisiml

  Rss http://www.marmaragazetesi.com/rss

  tşkler.

 44. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Kişisel görüşümü paylaşacak olursam, daha kalabalık bir künyeye sahip olmanız gerektiği kanaatindeyim. Keza profesyonel çalışma profesyonel bir ekip ile ortaya konulabilinir.

  Kalabalık ekip, daha aktif ve daha güncel bir site demektir. (şahsi görüşüm)

  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ linkini daha dikkatli okumanızı ve sitemap ayarlarınızı bu bilgiye göre yapıp, google webmaster araçlarından sitenizi tanıtarak yükleme yapmalısınız.

  Normalde pek yapmadığım bir işlem ama kendi sitelerimden bir sitemap linki veriyorum. Bir habsr sitesi değil ancak standart sitemap e örnek teşkil etmesi ve sıkca gelen sorulara yanıt olacağını düşünüyorum.

  Bu linke tıklayıp inceleyebilirsiniz. Sitemapta toplam 5 000 satır bulunmaktadır.5001 olsa idi, google webmaster araçlarında sitemap hata alırdı. Siz de bu kuralara dikkat ederek sitemap oluşturmalısınız.

  Google haberler olsun normal standart siteler olsun, tümünde 5000 satır kuralı bulunmaktadır.

  Bunun için ise google bize şöyle bir kolaylık sağlıyor.

  sitemapler.xml > sitemap1.xml , sitemap2.xml şeklinde sitemaplari gösterebileceğimiz ana bir sitemap i google webmaster tools a ekliyoruz. Böylece sitemap sayımızda artoş olduğunda ssadece sitemaplar.xml i güncellediğimizde google toolstaki otomatik güncelleniyor. biraz karışık anlattım farkındayım 🙂 ancak makalemi baştan sona arada verilen ve google a yönlendirelen linkler ile baştan sona okursanız kafanız karışmayacaktır.

  Ben bu dökümanları tamamiyle okudum. Sizlerin (sayfa ziyaretçilerine hitap ediyorum) okumaması için bir neden var mı? Bana ait bir haber sitesi yok. Ama sizlerin var ama okumuyorsunuz. Peki ben neden okuyorum? 🙂

  Seo = sabır

  diyerek yazımı tamamlıyorum.

  iyi çalışmalar.

 45. Serkan Ünal
  |

  slmlar benim sitem google da anahtar kelime aramalarında harita olarak çıkmıyor bunun nedenini bir tüelü bulamadım Bilen Arkadaşalar varsa yardımcı olursa çok sevinirim

 46. Emre ALBAYRAK
  |

  Google hesabınız ile giriş yapıp http://maps.google.com/ adresinden siteniz için bir harita oluşturdunuz mu?
  Bu haritayı sitenize yerleştirdiniz mi?

  Ayrıca sorunuzun “google haberler” ile ilgisini çözemedim ama madem ki sordunuz yanıt vermiş olayım 🙂

 47. çağatay ulusoy
  |

  ileride bizde yapabiliriz

 48. Sinan Duman
  |

  Merhaba , sitemi google news sistemine eklemek istiyorum , adresim sol tarafta belirtili , inceleyip nelerin eksik olduğunu söyler misiniz ? Künye bilgilerinin eksik olduğunu biliyorum , herşeyi tamamlanmadan başvuru yapmak istemedim , künye dışında sitemin bir eksiği varmıdır ? Reddedilmesi söz konusumudur ? Yanıt bekliyorum , teşekkürler.

 49. Emre ALBAYRAK
  |

  Sitenizde olması gereken başlıca özellikler makalede zaten yazıyor. İnceleyip eksiklerinizi kendiniz bulabilirsiniz.

  Google newste yayınlanan diğer sitelerle kıyaslama yapabilirsiniz. Künye önemli bir eksiktir.

 50. Sinan Duman
  |

  Teşekkür ederim cevap için , künye zaten eklenmeden başvuru kesinlikle yapmayacağım , ama sitem daha 2-3 aylık başvuru için erken mi dersiniz ? Malum tek seferlik başvuru hakkı var : )

 51. Emre ALBAYRAK
  |

  Hocam bu sorunuzun da cevabı yine yukarıda 🙂 Lütfen okuyunuz.
  Global arama sonuçlarında siteniz iyi bir yerde değil ise ve tabiki genç ise başvuru yapmanızın bir anlamı olmayacaktır.

 52. maraş haberi
  |

  http://www.marashaberi.com k.maraş haber sitemizi google news e ekledik ama hala cevap gelmedi yaklaşık 3-4 hafta oldu ne yapmalıyım acaba yeniden mi yollasak

 53. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Makalede geöen tüm işlemleri yaptı iseniz beklemenizi tavsiye ederim.

 54. Adnan Çelik
  |

  Web Sitemiz Google News’e ekliydi fakat çıkarıldık.. Son 2 ayda google newsteki 50’den fazla siteyi dizinden çıkardı ve kimse neden çıkarıldığını bilmiyor..

  bizim sitemiz agriliyiz.net.. baktığınız zaman gördüğünüz eksiklik nedir? 6 editörümü işten çıkarmak zorunda kaldım:(

 55. Emre ALBAYRAK
  |

  Copy + edit + paste yapan haber sitelerini eleme yaptıklarını duydum.
  Sebep bu olabilir.

 56. Murat Mete
  |

  Google News’ten çıkarılan bu sitelerin akıbeti ne olacak acaba, bilginiz var mı? Geri alma ihtimalleri bulunuyor mu?

 57. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Silinip, tekrar geri eklendiğini gördüğüm siteler oldu.
  Biraz daha özgün içerik ve spam kelimeler kullanmamaya özen göstermeniz geri gelmenize yardımcı olacaktır.

 58. asuman kedi
  |

  http://www.haberevet.com/ İçin News istiyoruz fakat kayıt başarısız.. site gerekli tüm teknik şartları barındırıyor

 59. Emre ALBAYRAK
  |

  Site gerekli tüm teknik şartları barındırıyor ifadesini biraz açabilir misiniz? Çünkü geçmiş dönemlerde yapılan yorumlara göz gezdirecek olursak bu şekilde düşünen bir çok kişinin aslında yapılması gerekenlerin çoğunun yapılmadığını farkettik.

 60. Ali Demir
  |

  Kardes merhabalar Örnek olarak Bir web Site Yokmu Künye Filan Kontrol edecekimiz. Size Verecegimiz Site adresini Ekleyin Sizin Hakkınız Neyse Sizin hakkınız Veririz http://www.gazetebatman.com icin Bir kontrol saglayabilirmisin

 61. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,

  Örnek verebileceğim site adresi malesef şuan yok. Örnek verebilmem için siteyi webmaster toolstan eklemiş, ftp dizinine erişebiliyor olmalıyım. Yoğunluğumdan dolayı şuan bir site ile çalışamıyorum.

  Daha detaylı bir makale yazıyorum. Yakın zamanda yayına alacağım.

 62. İsmailn Narin
  |

  Kolay Gelsin İyi çalışmalar
  r10’da makalenizi okudum fakat sitem bir türlü google news’te
  gözükmüyor
  bunun için bana yardımcı olabilir misiniz.
  web sayfam: http://www.bgrt.com.tr
  lütfen bu site bir yerel tvye ait ve patron sürekli kızıyor aynı
  şekilde bulunduğumuz bölgede hizmet veren bir sitede ise mysdesign
  kurulu olmasına rağmen haberleri anında google düşüyor nasıl
  bir iş bu(www.beysehirgol.com) rica ediyorum yardımcı olun

 63. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  http://www.bgrt.com.tr/ sitenizi incelemeye başladım.
  Öncelikle belirtmek isterim ki, sitenin açılışına video koymanız (kullanıcıdan bağımsız çalışması) sitenizin ana sayfasının açılış hızı etkiler. Diğer bir değiş ile, botların sitenizi taramasını yavaşlatır.

  http://www.bgrt.com.tr/iletisim.htm
  iletişim sayfanız amatörce tasarlanmış. Daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi, “google haberler”‘de yer alan siteleri (ön sıralarda) incelemeli, o siteler ile kendi sitenizi altını çizerek söylüyorum dürüstçe kıyaslamalısınız.

  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ bu bağlantıdaki açıklamayı eminim okumadınız. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Bakın google news veri tabanına kaydolmak için üç beş dakika değil günlerinizi vermelisiniz. Bunun içinde çok araştırma yapmalı ve bol bol okumalısınız.

  Google news için özel hazırlanmış, google news sitemap inizi hazırlayıp, google webmaster toolstan sisteme yüklemelisiniz. hata verecektir. Ancak siz yinede yükleyin. Google ın kendisi böyle yapın diyor. Nerde mi?
  http://support.google.com/news/publisher/bin/answer.py?hl=tr&answer=40787&rd=1
  sadece 35 saniye de bu linke ulaştım. Tek yaptığım google haberler ekranında biraz gezinmek.
  Size belirttiğim linkleri defalarca kez okumalı ardından uygulamalasınız…

  iyi çalışmalar.

 64. Murat Bilge
  |

  Merhabalar, Ben YarenTürk Haber sitesi Editörüyüm Emre bey Öncelikle böyle bir destek için sizlere Teşekkür ediyorum. Sitemizi News’e Başvurdum Ancak Site Rağbet gören bir site olmasına rağmen red cevabı geldi. gelen e postadan hiçbişey anlayamadım. sizece sitemizi neden red etmişlerdir ? ve neler yapmam gerekir Şimdiden Teşekkürler saygılar

 65. Murat Bilge
  |

  Pardon bu arada site adresimizi yazmayı unutmuşum http://yarenturkhaber.com/

 66. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  İnternet bağlantımdan mıdır bilmiyorum ama sitenizin açılma hızı biraz yavaş gibi.
  Pop up rekmlamların ziyaretçiye sadece bir kez gösterilmesini sağlamanızı öneririm.
  Her boş alanı reklam olarak değerlendirilen siteler amatör olarak değerlendiriliyor.

  Sitenizdeki yazılımı biraz daha düzenlemenizi öneririm.
  Ana mahşetin altındaki haberlendirme şekli diğer haber sitelerine göre çok daha basit.

  Ayrıca global arama sonuçlarında iyi bir yerde olmanız gerekiyor.
  Sunucuzun ağorlığını bir kez daha vurgulamak istiyorum. Sayfalar ağır açılıyor. Sql cache yöntemini denemenizi öneririm.

  Google webmaster toolstan haber sitelerine özgü üretilmiş olması gereken haber site haritanızı tanıtmanız gereklidir. Hata verecektir ama yinede yükleyin.. Ayrıca bu sayfada yapılmış bütün yorumları bir kez okumnızı tavsiye ederim.

  Şimdilik görebildiklerim bunlar.

  Bol hitli günler dilerim.

 67. Murat Bilge
  |

  Çok Teşekkür ederim. Gerçekten tatmin doyurucu bilgiler sağlıyorsunuz. tüm yorumları tekrar okuyacağım.

 68. Murat Bilge
  |

  Emre bey Tekrar Merhaba, Eğer siz Okey verirseniz News için bu yazılımı alacağım http://www.zenrog.com/haberpremium/index.php Yani News için gerekli materyalleri sizce karşılıyor mu mümkünse cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler

 69. Emre ALBAYRAK
  |

  Makalede ilettiğim teknik alt yapıya uygun ise neden olmasın. Özellikle google haber sitemap özelliği olmalı.
  Google haber sitemap ile ilgili detaylı bilgi için http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 70. yususf eker
  |

  Emre Bey,
  Öncelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Sitemiz için daha önce müracaatımız oldu.Olumlu yada olumsuz herhangi bir cevap gelmedi.Sitemizi kayıt ettirmek istiyoruz ve sizden de bu konuda destek talep ediyoruz.Teşekkür ederiz.

 71. Emre ALBAYRAK
  |

  Bu makale için sorulan soruları ve verilmiş olan yanıtları dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.
  iyi geceler

 72. Jetbilgi
  |

  Bilgi için teşekkürler. Deneyeceğim hayırlısı bakalım.

 73. erol
  |

  merhaba 5 ay önce bir kere denemiştim fakat olmadı sanırım bu konuda yardımcı olurmusunuz

  http://www.corlukent.com

 74. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Siteniz ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz?

 75. metin kılıç
  |

  hocam ben de söylediklerinizi yapmıştım ama hala cevap gelmedi. Zannedersem 3 hafta oldu. Acaba yanlış birşey mi yaptım yaa?

 76. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Başvurunuzu Türkçe mi yaptınız?

 77. metin kılıç
  |

  aha, sorun orada mı yoksa? Türkçe değildi.

 78. Emre ALBAYRAK
  |

  Türkçe sitelerin başvurusu Türkçe, diğer dillerdeki sitelerin başvuruları o dilde olmalıdır.

  Bilgilerinize,

 79. er
  |

  site hakkında bilgi çorlu nun haber portalı

 80. ramazan altuntaş
  |

  sayın emre bey
  earth da bir yol çiziyorum veya bir yer işaretliyordum kaydediyorum.buraya kadar herşey normal herşey yolunda.daha sonra yaptığım bir değişikliği nasıl kaydedecem bunu bir türlü yapamadım.bu konudan anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
  isterseniz örnek ekleyebilirim.
  iyi çalışmalar,,,

 81. Emre ALBAYRAK
  |

  http://www.r10.net/showthread.php?p=1065796462&posted=1#post1065796462 adresinde size yanıt verdim.

  Selametle.

 82. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Makaleyi baştan sonuna kadar dış bağlantıları ile birlikte tekrar okumanızı ve bugüne kadar sorulmuş olan sorulara verilmiş olan cevapları dikkatlice incelemenizi rica ederim. Çorlu Kentin haber portalı olarak detay bilgisi çok zayıf bir bilgi 🙂 bu sayfayı baştan aşağı dikkatlice okur iseniz, diğer bir değişle az da olsa vaktinizi ayırır iseniz detay olarak neyi sormak istediğimi anlayacaksınız.

  Teşekkürler.

 83. ramazan altuntaş
  |

  evet çok teşekür ederim

 84. rusça
  |

  newse kayıt olan sitelerin değerleride artmakta.

 85. Demiryolu
  |

  Merhaba, öncelik ile verdiğiniz nadide bilgiler için teşekkürler. Google news’e ait Türkçe kayıt sayfası açılmıyor. Daha doğrusu otomatik olarak İngilizceye yönleniyor. İngilizce başvuru sayfasından Türkçe siteler için başvuruda bulunmamızda herhangi bir sakınca var mıdır ? Selamlar, iyi çalışmalar.

 86. Haber EVET
  |

  Iyi gunler emre bey. 2 yillik haber sitemiz var http://www.haberevet.com gunluk en az 20 bin- 30 bin kendi tekili var. Ancak google newse ne kadar basvursakta bi sonuc alamadik. Online 9 editorumuz var. Her saat en az 2 editor siteye ozgun bir sekilde haber girisi yapiyor. 20-30 tane kose yazarimiz var. Bi bakar misinbiz neden news gelmez. Bizim programci kafayi yiyecek 🙂

 87. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Suistimaller nedeniyle türkçe başvuru sayfası yayından kaldırılmış görünüyor.
  Bu nedenle başvurunuzu ingilizce yapmalısınız.

 88. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Yayınlanan haberleriniz bir ajanstan mı çekiliyor? Sitenize has haberleriniz var mıdır? (kaynağı sizin siteniz olan)
  Sitenizin açılma hızını biraz yavaş gördüm. Belki benim bağlantımdan da kaynaklanabilir. Google botlarınızın sitenizi hızlı bir şekilde okuması için daha hızlı açılmalıdır.
  Google web araçlarından haber sitelerine özel site haritanızı sisteme yüklediniz mi? Veri tabanına kayıtlı değil uyarısı verecektir, ama siz yinede yüklemelisiniz.
  Her bir site haritasna topalımında 4999 tane link girebilirsiniz. Bu nedenle ana site haritası metedo ile parçalama yapmalısınız. http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/ bu linkteki açıklamalardan yararlanarak site haritanızı oluşturabilirsiniz.

  iyi geceler.

 89. Haber EVET
  |

  Ajanslardan haber cekmiyoruz. 24 saat editorlerimiz haberleri degistirerek giriyor. Siteye girerseniz sag ustte ozel haber bolumu var. Yani ayda 20-30 roportaj turu haber giriliyor linki bize ait. Site mapimiz var google mape sahipiz. Ama gecen haftalarda ingilizcede basvuru yaptik bi netice yok.

 90. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Haberler için oluşturulması gereken site haritası normal site haritasından farklı olmakla birlikte, google webmaster araçlarından sisteme yüklü olmalıdır.
  privacy-policy-s2.html yani üyelik sözleşmesi sayfanız olmalıdır.
  Sanırım şu sayfa size yardımcı olacak.
  https://productforums.google.com/forum/#!categories/news/google-news-publishers

 91. Haber EVET
  |

  Tesekkur ediyorum ilginize. Yarin yazilimcim ile gorusup neticeyi bildirecegim. Iyi aksamlar

 92. Haber EVET
  |

  Bizim site haritası haber siteleri içinmiş zaten emre bey. Birde o sözleşmeye sahipmişiz. Herşeyimiz tamam ama newsimiz yok. Kendi 30 bin tekilimiz var news gelse 100000 net tekil olacak!.. Yazılım açığı falan mı var diye çok araştırttım ama açıkta bulamadılar. Kodlarda kopyalama değil.. Ama Olumsuz!.. Başka bi öneriniz var mı emre bey

  Teşekkürler

 93. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Gizlilik sözleşmesi, Rss sayfasının linklerini sitenin en altında bir yere ekletmenizi tavsiye ederim.
  google webmaster toolstan eklediğiniz site haritasının ekran görüntüsünü iletişim sayfamdan bana ulaştırabilir misiniz?
  Kolay gelsin.

 94. Haber EVET
  |

  Mail gonderdim e postaya bi cevap atmadiniz sonucu buradan yazabilir misiniz.

 95. Haber EVET
  |

  Attim aldiysaniz yanitinuizi buradan yazar misiniz?

 96. Haber EVET
  |

  Attim aldiysaniz yanitiniizi buradan yazar misiniz?

 97. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Size aşağıdaki yanıt verilmişti.

  Kimden: Emre ALBAYRAK Tarih: 5 Kasım 2012 21:28
  Konu: Re: Emre ALBAYRAK Contact: News site mapi
  Kime: haberevet@mailgizlenmistir.com

  Selam
  Kasrettigim bu degil google webmaster araclarina yuklediginizdeki alinan hatanin ekran goruntusu idi.
  Ayrica rss ve gizlilik sozlesmesinin linki sltenizin en altinda olmali.

  Iyi geceler.

  Emre Albayrak
  ________________

  Samsung Galaxy Note’dan gonderilmistir.

  Sanırım mail gözünüzden kaçmış olmalı. Tekrardan belirteyim. Google webmaster tools ekranına yüklenilen sitemap ve rss lerin ekran görüntüsünü görmek istiyorum. Yine iletişim sayfasından ekleyerek gönderebilirsiniz.

 98. güncel haber
  |

  ben de başvurmuştum ama sonuç çıkmadı

 99. bursa haber
  |

  merhaba emre bey;

  google news te haber sitemizden içerik çekiliyor yayınlanıyor ama resimleri cekmiyor ya resimsiz ya da aynı içerikteki baska sayfadan resim yayınlanıyor bizim içerikten resim çekemiyor sebebi size ne olabilir.

 100. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Bunu sitenizin altyapısını programlayan yazılımcınız ile görüşmelisiniz.
  Haber id si ile resmin id sini birleştirmeli ve buraya verdiği değişkenin adı botlar tarafından algılanabiliyor olmalı.
  Ayrıca site haritanız da sorun olabilir.
  Lütfen aşağıdaki linkteki makaleyi dış bağlantıları ile birlikte detaylı olarak okuyunuz.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/

  iyi çalışmalar.

 101. sağlıktan haber
  |

  merhaba Emre Bey yukarıdaki arkadaşlar gibi bizde eklettiremedik.
  siteyi inceleyip hatalarıız ve eksikliklerimiz hakkında yardımcı olabilirmisiniz

 102. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Şu sıralar iş yoğunluğum oldukça fazla. Müsait olduğumda ayrıca dönüş yapacağım.

 103. tuncay
  |

  Merhabalar başvuru yaptıgımız sitemizin onaylanıp yada onaylanmadıgını nasıl ögrenebiliriz acaba

 104. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  https://www.google.com.tr/search?hl=tr&gl=tr&tbm=nws&q=site%3Asiteadi.com&oq=site%3Asiteadi.com&gs_l=news-cc.3..43j43i400.1239.6114.0.7413.16.1.0.15.0.0.114.114.0j1.1.0…0.0…1ac.1.GxTB2B0wHH8
  linkinde siteadi kısmına sizin kendi sitenizi yazarak görebilirsiniz.
  Sizin sitenizden içerikler görünüyor ise onaylanmışsınız demektir.

 105. Şahin
  |

  Merhaba. sinavix.comsitemi google news e eklemek istiyorum sizce kabul edilme oranı nedir? ne gibi düzenlemeler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

 106. mehmet demiraslan
  |

  Sayın hocam news için başvurumuza cevap olarak aşağıdaki link verildi ne yapmamız lazım acaba? http://support.google.com/news/publisher/bin/answer.py?hl=en&answer=40787

 107. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Şahin Bey,
  Siteniz global arama sonuçlarında ilk sayfalarda ise bu makalenin başından sonuna kadar yapılan yorumlara da baktığınızda eğer size göre uygun ise neden olmasın?

 108. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Mehmet Bey;
  Size gönderilen link; google news e dahil olabilecek sitelerin sahip olduğu kriterlerin olduğu linktir.
  Diğer bir değiş ile, sitenizin bu kriterlere sahip olmadığını belirtmek istemişler.

  http://translate.google.com.tr/translate?sl=auto&tl=tr&js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fsupport.google.com%2Fnews%2Fpublisher%2Fbin%2Fanswer.py%3Fhl%3Den%26answer%3D40787&act=url

 109. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Msn kullanmıyorum… Soru ve sorulara blog üzerinden vakit buldukça yanıt vermeye çalışıyorum…

 110. personel sağlık
  |

  sagliktanhaber.com siteyi bir inceleyebilirmisin. Eksiklerimiz vrarsa giderelim.şimdiden çok eşekkürler.

 111. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Makaleyi dikkatlice okur iseniz eksiklerinizi ve fazlalıklarınızı siz de görebilirsiniz.
  Ayrıca yeni yayınlamış olduğum makaleyi de incelemenizi tavsiye ederim.

  Özellikle son madde. 🙂 http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/

 112. mehmet demiraslan
  |

  sitemizi inceleyebilir misiniz? ilk başvurumuzda http://support.google.com/news/publisher/bin/answer.py?hl=en&answer=40787 uymuyor denmişti. şimdi uyuyor mu sizce? tekrar mı başvuru yapacağız acaba?

 113. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/ linkindeki yeni makalemi dikkatlice TAMAMEN okumanızı tavsiye ederim. Sonrasında eksiğiniz ve/veya fazlanız var mı siz zaten kendiniz karar verebileceksiniz. Lütfen bir iki saat vakit ayırın ve makaleyi dikkatlice ve eksiksiz dış linkleri ile birlikte okuyunuz.

 114. Ahmet Fatih
  |

  Merhaba Emre bey,
  Google news sitem var. Ben almadan önce 1 yıl siteye düzenli içerik girilmemiş. Şimdi Cihan aboneliği aldık. Günde en az 40-50 CİHAN haberini manuel giriyoruz. Ayrıca farklı haberler de giriyoruz. Ancak haberlerimiz aramalarda tepede çıkan üç haber arasında görünmüyor. (Aramalarda en üstte gösterilen üç Google Haberler sonucunu kast ediyorum) Danıştığım bazı kişiler, siteye bir süre haber eklenmediği için Google’ın alışmasının zaman alacağını, bu nedenle üstte çıkamadığımızı söylüyor. Sizce bu doğru mu? Durumun hızlı düzelmesi için başka yapabileceğimiz bir şey var mı?

 115. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Evet, google botları sitenizin içerik girilme performansını düşük gördüğünde bu duruma göre sitenizi daha uzun aralıklarla ziyaret eder.
  Ancak siz duruma el attığınızı ve içerik sayısını arttırdığınızı belirtmişsiniz.
  Size durumu hızlandıracak tek tavsiyem: Yazarlarınızdan gündemdeki haberlere yönelik yazım kurallarına uygun, kelimeler özenle seçilmiş, bir iki paragraftan fazla (yani emek verilmiş) makaleler yazmalarını isteyin.

  Unutulmamalıdır ki, google için en önemlisi özgün içeriktir. Ayrıca bu içerikler için sitenizi ziyaret eden okurların sitenize ayırdıkları vakittir. Ne kadar fazla ve farklı içerik ile dikkat çekerseniz google botlarını da o kadar üzerinize çekersiniz.

  İyi çalışmalar dilerim.
  EA

 116. Vuslat Haber
  |

  Merhaba Emre Bey;

  Haber sitemizi google news’e gönderdik fakat 3 aydan fazla oldu herhangi bir geri dönüş olmadı. Sebebi ne olabilir acaba?

  Bir de yeniden müracaat edeyim dedim sadece İngilizce sayfa var (http://support.google.com/news/publisher/?hl=en) tr desteği yok. İngilizce sayfadan müracaat edecektim fakat bu defa da site dil seçenekleri bölümünde Türkçe yok! Nasıl başvuru yapabiliriz ve nasıl sitemizi kabul ettirebiliriz?

  Teşekkürler….

 117. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Aşağıdaki linkteki makalemi TAMAMEN okumanızı rica ederim.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/

 118. indirim
  |

  benim sitem girer mi acaba http://indirimsin.com

 119. Emre ALBAYRAK
  |

  🙂
  Merhaba,
  Aşağıdaki linkteki makalemi TAMAMEN okumanızı rica ederim.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/

 120. serdar iplikci
  |

  eylül ayından itibaren gazetenokta.com u her gün güncelliyoruz. acaba inceleme fırsatınız olur mu iyi çalışmalar

 121. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Aşağıdaki linkteki makalemi TAMAMEN okumanızı rica ederim.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/

 122. ofis mobilyaları
  |

  teşekküler güzel makale

 123. Hamza Güçlü
  |

  Emre bey Bir dönem news’te olan bu site her ne yapılmışsa çıkarılmış. Gelişimizden itibaren site yazılımı tasarımı haritaları vs. herşeyi yeniden düzenlettik. News haritalarını da google a gönderdik. Fakat News’e alınmıyoruz. İşin garibi sitemiz hem newste hem değil. Yani ayda 1-2 tane içeriğimizi alıyor bunda da mutlaka foto galeri oluyor. Sorun ne olabilir?

 124. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Yeni tasarımınızın ve yeni altyapınızın google tarafından algılanması 1 ay ile 6 ay arasında değişmektedir.
  Yalnızca foto galerinizin indexlenmesi site haritalarınızda bir hataya işaret ediyor.

  Kontrol etmenizi öneririm.

 125. hamza güçlü
  |

  Emre bey rahatsızlık veriyorum ama yardımınıza ihtiyacımız var. Söylediğiniz gibi bir hata olması gerekiyor. Ama haritayı test et dediğimiz halde bir sorun olmadığını bize google kendisi söylüyor acaba ne yapabiliriz? (Bir üstteki yorumun devamıdır)

 126. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Tasarım değişikliğinize oranla bir süre daha beklemenizi öneririm. Tasarım değişikliğinden geçen ay sayısı (30*ay sayısı)/4 Zamanla değişiklik olmaz ise site haritanızı yeniden yapılandırmanızı öneririm. /isim değişikliği vs.

  Sitenizi boool boool güncel ve sadece sizin sitenizde bulunan makaleler ve haberler ile donatmanız gerekiyor.

  iyi çalışmalar

 127. Antep Haberleri
  |

  Benim herşey tamam sitem 5-6 ay pasif kaldı pr si ve bazı kelimelerde düştü. İnşallah belirlediğim kelimelerde yükseldiği zaman bende başvurumu yapacam.

 128. tarsus haberleri
  |

  Güzel bir sistem ama başvuru yapmalımıyım bilmiyorum?

 129. Orhan BOZKURT
  |

  Emre Bey, biz erzurumajans.com olarak 4 yıldır web üzerinden erzurum haberleri yayınlıyoruz. Şu anda Erzrum’un en günel haber sitesiyiz. Ancak tüm anlattığnız uyarıları dikkate alarak yaptığımız müracaata rağmen google newse kayıt olamadık. Bizden çok daha alt sıralardaki siteler eklenirken biz beceremedik. Bu konuda desteklerinizi bekliyor.. Saygılar sunuyoruz. ize yardımcı olursanız mutluluk duyacağız. Aynı zamanda sizden seo desteği alkmak için teklif istiyoruz. Bu konuda nasıl irtibat kurmak istiyoruz.. mail: editor@erzurumajans.com

 130. hakan artn
  |

  Merhaba arkadaşlar.
  http://www.ahaber.com google new kayıtlı sayfamı satıyorum. ilgilenenler web sitesinin iletişim bölümünden mail atabilirler.

 131. Emre ALBAYRAK
  |

  Yorumunuzu onaylayıp onaylamamakta kararsız kaldım.
  Sonrasında onaylamaya karar verdim.
  iyi günler

 132. Mustafa
  |

  Normal bloglar geçerli oluyormu ? blogumdaki haberler bölümü örnek ? http://yazarnet.com/haberler gibi kategori açıp başvurabilirmiyim.

 133. Emre ALBAYRAK
  |

  Yukarıda bahsi geçen ve http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/ linkindeki maddelerin tmamını kapsıyor ise neden geçerli olmasın 🙂

 134. ELİFOĞLU NAKLİYAT
  |

  iyide açıklama

 135. Emre ALBAYRAK
  |

  Servet Bey ! ( Elifoğlu Nakliyat )
  Amacınız yorum yazmak mı yoksa elifoğlu nakliyat için link reklam mı? 🙂
  Yemezler :):):)
  Son yorumunuzdaki linki kaldırdım.

  Bir önceki yorumunuzdaki linkinizişimdilik silmedim.
  25.09.2013 / 12:16 tarihinde gönderilmiş

  bence başarılısınız

 136. signtabela
  |

  Paylaşım için teşekkürler.

 137. Ağrı Haberleri
  |

  Merhabalar, yerel haber sitemizi GOOGLE NEWS ‘e kayıt yaptırmak istiyoruz. Ücretli destek verebiliyorsanız. e-mail bekliyorum.

 138. mehmet koca
  |

  Selamlar.
  Değerli hocam özgün iki ayrı yazılımla iki üç kez yukarıda tüm yorumlarda belirtilen tavsiyeleri defalarca yerine getirmemize rağmen google newse giremedik. Son başvuruda site haritası ajans haberleri ve özgün haberler ayrı katagorilerde yeniden yapıldı ancak hala bir cevap yok. Farklı bir gözle rica etsem bakabilirmisiniz.
  4 yıldır yayında olan bir site, emek zaman ve onca çabanın yanında yapılan harcamanın neredeyse tamamı google news odaklı bir çalışmaydı.
  Vereceğiniz cevap için teşekkür ediyorum

 139. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba, (iyigünler.net)
  Künye sayfanızda yeterince bilgi yok. Kişilerin ismi var ancak ulaşım ve/veya iletişim bilginiz yok.
  Ayrıca global arama sonuçlarından hit alıyor musunuz? Ben sitenize global arama sonuçlarından şimdiye dek hiç rastlamadım.
  Site haritanızın Google news uyumlu olması çok önemli. Umarım doğru olarak kodlanmıştır.

 140. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba, (Ağrı Haber)
  Makalenin en üstünde cevabınız yazıyor. Üzgünüm

 141. mehmet koca
  |

  Teşekkürler hocam, bu konuyu inceletip sonuçları yeniden sizlerle paylaşacağım. Yol gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

 142. mehmet koca
  |

  Hocam teşekkürler, değerlendirmenizi en kısa süre içinde uygulayıp sizleri de bilgilendireceğim. Selamlar

 143. mustafa karabulut
  |

  Merhaba Emre Bey,

  Sitemizi Google News e kaydetmek istiyoruz.Daha hiç başvuru yapmadık.konu ile ilgili bilgilerinizide bildiğimiz için size fikir danışmak istedik.Yardımcı olursanız çok seviniriz.

  Site Bilgilerimiz

  http://www.sporadana01.com

  İçerik : Yerel Spor Haber Sitesi
  Yazılım: wordpress

  Künye: http://www.sporadana01.com/kunye

  Sitemap: http://www.sporadana01.com/sitemap.xml

  yakında siteyi http://www.sporadana.com a taşıyacağız sizce ne yapmalıyız

  ilgi ve alakanız için şimdiden teşekküeler

 144. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Sitenizin uygun olup olmadığını siz de kontrol edebilirsiniz.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/
  linkinde gerekli detaylar mevcut. Vakit ayırarak tamamını okumanızı tavsiye ederim

 145. Teknoloji Haberleri
  |

  İnternet sitemin teması berbat,bu yüzden başvurmayacağım.Zira google’nin şu sıralar çok seçici davrandığı konusunda hiç şüphem yok.Yeni bir tema alıp öyle başvuracağım.

 146. erdal
  |

  WordPress ile newse kayıt olmak mümkün mü?

 147. Emre ALBAYRAK
  |

  Bence profesyonel bir alt yapı tercih etmenizde fayda var.

 148. Kırşehir Haberleri
  |

  WordPress ile alakalı haber sitelerini kabul etmiyor sanırım. Bir çok kez denedim kabul etmedi. Son zamanlarda t e bilisim isimli firmanın sistemleri kabul ediliyor sanırım. Google news bölümünden baktığımda hep o siteler. Pr değeri vs. hiç önemli değil sanırım

 149. Emre ALBAYRAK
  |

  Profesyonel ve göze hoş gelen tasarımlar ve alt yapılar önceliklidir.
  Wordpress sizin amatör olduğunuza işarettir ve gerçek bir haber ajansı olmadığınızı ispat eder.

 150. spordefteri
  |

  http://www.spordefteri.com/ sizce uygun mu ?

 151. spordefteri
  |

  http://www.spordefteri.com/ sizce uygun

 152. Emre ALBAYRAK
  |

  Bu sorunuzun cevabını ben değil siz verebilirsiniz. Sitenizde olması gerekenler makalelerde mevcut.
  Karşılaştırma yaparak siz karar verebilirsiniz.

 153. hasan
  |

  ben sitemi yeni açtım 3 ay oldu acaba başvuru kabul edilir mi. birde başvurudan birkere hayır cevabı aldığımda birdaha başvurum nasıl değerlendirilir.
  site: http://www.onebilgi.com

 154. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Sorunuzun cevabı http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/ bu linkte yazıyor.

 155. haşim polat
  |

  sizden ricam http://www.dadasevdeneve.com sitemin ön sayfalara gelmesi için yardımcı olursanız sevinirim

 156. Emre ALBAYRAK
  |

  Bireysel olarak destek malesef veremiyorum. Ancak sorularınızı buradan iletirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
  iyi çalışmalar.

 157. Ahmet Balcı
  |

  Emre bey,
  http://www.ulkeajans.com sitem için google news’e başvurdum olumsuz yanıt geldi.
  Sanırım sitemin yeni olmasından.

  Başvuru aralığı kaç aydır

 158. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Ahmet Bey,
  Siteniz yeni ise başvuruda bulunmanız faydalı olmaz.

  iyi çalışmalar.

 159. İbrahim
  |

  Merhaba
  Bir site satın almayı düşünüyorum,news kayıtlı
  Sitenin hangi kategoriden kayıtlı olduğu
  ne kadar süredir kayıtlı olduğu
  Herhangi illegal/uyarı gibi bir durumları olduğunu öğrenme şansımız var mı ?
  Yoksa tamamen Allah’a emanetmi ?

 160. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Satın aldığınız siteyi webmaster tools tan ekleyip o siteye dair mesajları ve uyarıları görebilirsiniz.
  Ancak news e hangi kategoriden kayıtlı, ne zaman kayıt yapılmış, sanırım bu bilgiyi öğrenme ihtimaliniz düşük.
  Belki bu linkteki bilgiler size yardımcı olabilir. https://support.google.com/news/topic/2428810?hl=en

  Yinede sorunuza cevap bulamazsanız, google news editörlerine bu linkten sorabilirsiniz.
  https://productforums.google.com/forum/#!forum/news

  iyi çalışmalar.

 161. asya
  |

  Merhabalar, google açısından güncel bir haber sitesine günde en az kaç içerik girilmelidir. Kadınlara yönelik site kurmayı düşünüyorum

 162. asya
  |

  Yorumuma cvp alamadım :S

 163. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Asya,
  Geçikme için üzgünüm. Ancak tatildeydim 🙂
  İçeriği rakamsal olarak vermek doğru olmaz. Sitenin sürekli güncel ve özgün olması gerekir ve tabiki haber niteliği taşıması gerekir.

 164. orhan demir
  |

  Merhabalar
  Makaleniz için teşekkür ederim.

  Benim sitem wp tabanlıdır ona göre uygun bir sitemap bulamadım.
  google news e uygun bir sitemap, ne yazıkki bulamadım bu konuda kimse bir cevapda vermiyor bilmiyorlarmı yoksa bilerekmi vermiyorlar anlayamadım, sizden ricam bana bir sitemap (biliyorsanız tabi ) önerebilirmisiniz, birde siteme bakarmısınız başkasının gözünden nasıl görünüyor
  iyi çalışmalar

 165. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Eklentiler bölümünde “google news sitemap” olarak aratırsanız bulabilirsiniz. All in one seo eklentisinin içinde de var.

  Kolay gelsin.

 166. aydın Özsan
  |

  Merhaba;
  son derece yararlı bir yazı. teşekkürler emekleriniz için.
  Benim sitem yaklaşık 6 aylık ve hergün düzenli olarak içerik giriyorum.
  Google news e başvurabilmek için daha fazla beklemem gerekiyor mu acaba?
  teşekkürler.

 167. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Aydın Bey,
  Global arama sonuçlarından ortalama günlük 10k hit alabiliyorsanız ve makaledeki kriterlerin çoğunu sağlıyorsa başvurabilirsiniz.

 168. Yunus Gülaçar
  |

  http://gundemvan.com sitemiz sizce google news için uygunmudur emre bey

 169. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Site adresinden sitenizin uygun olup olmadığını malesef bilemiyor, yorum yapamıyorum.
  Aşağıdaki linkteki makaleden sitenizin uygun olup olmadığını siz anlayabilirsiniz.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/

 170. remzi
  |

  Merhaba ,

  Yandex News’e sitemi kaydettirmek istiyordum, Kısaca sitemi tanıtan ve kim olduğumu açıklayan bir mail attım forumlarda belirtildiği şekilde.Ufak bir eklenti ile’de yandex news rss feed’ini oluşturdum denildiği şekilde.

  Yani ” siteniz.com/?feed=news.yandex.ru ” şeklinde olacak deniyordu ,
  http://www.siteadım.info/?feed=news.yandex.ru ” ekledim sitemi ”
  (site adımı size belirttim giriş yaparken oradan ekleyebilirsiniz yazan kısma)

  fakat yandex’ten gelen mail’de feed’iniz boş gözüküyor kontrol edebilirmisiniz diyor” link’e tıkladığımda boş gözükmüyor.Daha cevap yazmadım, yardımcı olabilirmisiniz.

  teşekkürler..

 171. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba,
  Yandex news konusunda pek bilgim yok açıkcası. Bu nedenle sizi yanlış yönlendirmek istemem.
  Malesef bir yorumda bulunamayacağım.

 172. güncel blog
  |

  hocam link çalışmıyor yahu

 173. Dogudan Haberler
  |

  Merhaba Emrah Bey Iyi Calismalar Sitemi inceleyip google news e Kayit Yapa biliriyim yapamazmiyim bilgi verirseniz sevinirim tavsiyeleriniz nelerdir iyi calismalar kolay gelsin…

 174. Emre ALBAYRAK
  |

  Doğudan haberler,
  Site ismi ile inceleme yapamıyorum. Siz sitenizin kriterlere uyup uymadığını kontrol edebilirsiniz.

 175. Emre ALBAYRAK
  |

  Güncel Blog,
  Linkin çalışabilmesi için çerezlerde Google oturumu açık olmalıdır.

 176. M. Şafak İNAN
  |

  Emre bey merhaba, posta@emrealbayrak.com.tr e posta adresinize bir posta gönderdim. İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

 177. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Şafak Bey,
  Mailinize aynı gün yanıt döndüm.

  iyi çalışmalar.

 178. ayvalık haber
  |

  Teşekkürler.

 179. ankara masaj
  |

  güzel bir içerik açıklayıcı tşk

 180. Elif Ateş
  |

  Merhabalar

  Makalenizi ve gerekli bilgileri okudum. Öncelikle şu soruyu sormak istiyorum; Site eklerken site açıklama kısmını Türkçe mi yazmamız gerekiyor ?

 181. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Elif hanım,
  Evet, türkçe yazmalısınız.

 182. Avrasya Bal
  |

  hocam, makale içi teşekkür ederim. Yalnız nerden kayıt yapacağımıza dair linki koymamışısınız, yoksa ben mi göremedim. iyi günler

 183. Temizlik Şirketleri
  |

  Faydalı bir içerik olmuş ellerinize sağlık

 184. Hesapmatik
  |

  yeşekkürler elinize sağlık

 185. Cırcır
  |

  mebmedya.com 3 aylık site 1 ay sonra başvurmayı düşünüyoruz. Sizce news alma ihtimalimiz nedir?

 186. Emre ALBAYRAK
  |

  merhaba Melih Bey,
  Açıkcası başvurmanız için henüz erken olduğu kanaatindeyim. Gerekçelerim ise makalelerimde yazıyor.
  Yine de siz bilirsiniz.

 187. Ahmet yiğit
  |

  Merhabalar

  Makalenizi ve gerekli bilgileri okudum. Öncelikle şu soruyu sormak istiyorum; Site eklerken site açıklama kısmını Türkçe mi yazmamız gerekiyor ?

 188. Emre ALBAYRAK
  |

  Sitenizi dmoz dizinine kaydederken kullanılan yazı kurallarına dikkat ederek sitenizin içerik dilinde açıklama yapabilirsiniz.

 189. Serkan
  |

  Emre bey merhaba

  Google Webmaster Tools’ta sürekli çok fazla url var uyarısı alıyorum. Site haritasının bölünmesini istiyor Google. Fakat ben bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ne yapmam gerekiyor? saygılar

 190. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhaba Serkan Bey,
  Aşağıdaki linkten gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-sitemap/

 191. Birgül
  |

  Merhaba,
  Blogger ile oluşturulmuş bir blog google news’e kayıt olabilir mi?
  Örneğin http://ornekblog.blogspot.com gibi…

 192. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhabalar Birgül,
  ilk bakışta blogger altyapısı olduğu belli olmadığı sürece olabilir tabiki.
  Ayrıca domain yönlendirmesi de yapmış olmanızda fayda var.

 193. Kenan
  |

  Emre hocam merhaba,
  Google News’e kayıt olurken ajans aboneliği almak zorunlu mu? Kayıt olmadan da başvuru yapmamızı önerir misiniz?

 194. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhabalar,
  Haber ajansı aboneliği içeriğiniz için size yardımcı ek kaynaktır. Eğer içeriğiniz için yeterli kaynağınız bağlantılarınız var ise tabi ki şart değildir.

 195. Mehmet Ali ATLI
  |

  Merhaba Emre, ucli.net için news kaydı yapabilirmiyim acaba? Bana yardımcı olabilirmisiniz ne gibi çalışmalar yapmalıyım.

 196. Emre ALBAYRAK
  |

  Merhabalar,
  http://www.emrealbayrak.com.tr/bilisim/google-news-site-ekleme-soru-cevap/ linkini okuyup buna siz karar verebilirsiniz. Sitenize ve kendinize ait bilgileri en iyi siz biliyorsunuz.

  iyi çalışmalar

 197. Kırşehir Haber
  |

  vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Yorumlar kapalıdır.