Dumanlar Yükseliyor Güzel Ülkemin Etrafında

Gönderildiği yer: Genel 0

YangınNereye gidiyoruz? Ya da iteleniyoruz?….

Sabah kalkıp elimizi yüzümüzü sıcak su ile yıkayıp ferah ve temiz bir ortamda kahvaltımızı yaparken hemen yanı başımızda insanlar barut kokusu ve kurşun kıvılcımlarıyla ısınıp karınlarına kahvaltı yerine kurşun giriyor… Umursuyor muyuz?

“Ülkemizin onca sorunu varken birde onları mı düşüneceğiz? Kendi vatandaşımızı istihdam edemezken birde onlara iş mi bulacağız? Çıksın gitsinler ülkemizden!….” diyenlerimiz yok mu?

Ülke olarak çoğumuz normal hayatına devam ediyor.

Tek yaptığımız KENDİ FİKRİMİZLE ve DÜŞÜNCELERİMİZLE ÖLÇÜŞEN HABER YAPAN KANALLARI IZLEYİP GAZETELERİNİ OKUMAK.

Bir önceki paragrafı yazarken dahi acınacak halimize gülümsedim. Ne kadar vahim bir durum değil mi? Bugün haber kanalları ve gazeteler doğruyu yansıtmaktan öte işlerine geleni izleyicileri ve okurları ile paylaşıyorlar. Bunu hepimiz görüyor ve biliyoruz. Bu yazıyı okuyan herkes bu konuda benimle hemfikirdir.

Açıkçası ben; gözümle görmediğim, kulaklarımla duymadığım hiçbir şeye itibar etmemeye gayret gösteriyorum.

Çok ilginç bir o kadar da vahim bir algı daha var. “abc isimli twitter hesabını takip edin. Adam bütün gerçekleri açıklıyor”, “xyz facebook hesabını takip edin, ülkemiz ne halde görün” Sizce de çok vahim değil mi? Bu düşünceye sahip olanların sayısı milyonları aşıyor.
İnsanlarımızın beyinlerini yıkamak ve kendi fikirlerini yansıtmak isteyen kitlelerin ekmeğine yağ sürüyoruz. En çoğu da ülkemizin geçmişini eğitimi boyunca gören gençlerimiz….

Ne çabuk unuttuk…… Ne kadar çabuk unuttuk KURTULUŞ SAVAŞINI
Analarımızın emekleri. Babalarımızın dedelerimizin canlarını hiçe sayarak bu topraklarda kürt, türk, arap, azeri, alevi, sünni, laz, çerkez demeden, dil, din, ırk ayırt etmeksizin BİRLİK OLUP düşmanları bu ülkeden kovduklarını???

Peki şuan hangi plan işliyor kaçımız görüyor? Zamanında birlik olup bu toprakları hayinlere kaptırmayan insanları birbirinden ayırmaya çalıştıklarını görmüyor musunuz?

Hedef Suriye ya da Irak değil… Hedef petrol ve TÜRKİYE.

Ülkemizin güney cephesinde sönmesi neredeyse imkansız olan bir yangın varken bizler nasıl da geçmişimizi unutup bu derece bencil olabiliyoruz. En önemlisi de sağ duyumuzu koruyamıyoruz?

Hükümet başarılı veya değil bunu tartışmak dahi istemiyorum. Bu konu kişiye göre değişir. Saygı duyulması gerekilen bir husus. Hükümet başarılı da olsa başarısız da olsa halk olarak bizlerin görevi destek olmaktır. Ya daha da başarılı olmasını sağlayacağız, ya da açıklarını kapamasını sağlayacağız.

BURASI BİZİM TOPRAKLARIMIZ…

Çıkan yangını söndürmek için gayret göstermeliyiz. “sokağa çıkmak” hiçkimseye fayda sağlamamakla birlikte yangının bize doğru gelişini hızlandırmaktan öte bir katkı sağlamaz.

Sözü daha fazla uzatarak sizleri sıkmak istemiyorum.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Yangından uzak, huzurlu bir gelecek diliyorum.

Emre ALBAYRAK

facebook.com/emre.albayrak
emrealbayrak.com.tr
twitter.com/emrealbayrak29

http://www.yazete.com/genc-kalemler/emre-albayrak/dumanlar-yukseliyor-guzel-ulkemin-etrafinda/6809/

Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.
Son yazıları
Yorumlar kapalıdır.