Bunları biliyor muydunuz ?

Gönderildiği yer: Bilişim 1

Türkiyede ve dünyada en çok kullanılan arama motoru olan google, arama motoru hizmetinin yanı sıra bir takım kolaylıkları da bizlere sunmaktadır.  Aşağıda bu kolaylıkların en çok kullanılanlarını seçerek az da olsa bilgi veryemeye çalışacağım.

—————————————————–

Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki hava durumunu öğrenmek için “hava durumu” yazın, yanına şehir veya ülke bilgilerini girin.

—————————————————–

Google’ın hesap makinesi işlevini kullanmak için sonucunu öğrenmek istediğiniz işlemi arama kutusuna girin.

—————————————————–

Google’ı kullanarak birçok farklı yükseklik, ağırlık, kütle ve benzeri ölçü birimi arasında dönüşüm yapabilirsiniz. İstediğiniz dönüşümü arama kutusuna yazın, gerisini bize bırakın.

—————————————————–

Para birimi dönüştürme özelliğini kullanmak için gerçekleştirilmesini istediğiniz dönüşümü Google arama kutusuna girmeniz yeterlidir; sorunuzun cevabını doğrudan sonuçlar sayfasında gösteririz.

—————————————————–

Google, sonuca katkıda bulunmayıp aramanızı yavaşlatan de, da, ki gibi yaygın kelime ve karakterler ile diğer sayı ve harfleri yok sayar. Aradığınız sonuçları almanız için yaygın bir kelime mutlaka gerekiyorsa, kelimenin önüne “+” işareti koyarak kelimeyi aramaya dahil edebilirsiniz.

—————————————————–

Sadece bir site içinde arama yapmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bulmak istediğiniz bilgiyi o site içinde aratabilirsiniz.

site:aramakistediginizsite.uzantisi emre

Burada www.emrealbayrak.com.tr sitesi içinde yalnızca “emre” kelimesi geçen sayfaları size getirecektir.

Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.
Son yazıları

  1. sesli chat
    |

    emre hocam bunları bilmek çin 100 fırın ekmek yemek lazım sayende öğreniyoruz ve paylaşım harika bu gün bir şeyler kaptım senden teşekür ederim

Yorumlar kapalıdır.