Geçmişten alıntılar

Gönderildiği yer: Genel 0

Google işletim sistemi pazarında tezgah açtı!

İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamının açılış sayfası olan google , bilişim sektöründe yeni bir hizmete daha başlamak üzere. Ne bir mail hizmeti, ne bir blog hizmeti, ne de dosya yükleme… İnanması güç ama google işletim sistemi pazarına gireceği ve her zamanki gibi ücretsiz olacağını duyurdu.

Microsoft ‘ u kötülemek istemem, ancak; piyasaya sunduğu hiçbir ürününden insanlar tam manasıyla verim alamadı. Belki bu bir stratejidir. Ürün satma politikası mıdır? Bilemem. Tek bildiğim bu durumun kullanıcıları oldukça rahatsız etmesidir.

Dos à Windows 95 à Windows 2000 & Windows Me à Windows Xp à Servis Packler à Vista

Her biri arasında sayılması güç farklılıklar ve yenilikler var. Kullanıcılar birine alışayım derken, yenisi çıkıyor. Tam ona alıştım derken bir yenisi daha çıkıyor. Üstelik her yeni versyonda istenilen sistem gereksinimleri de artmakta. Donanımsal gereksinimler arttıkça da sistemin çalışması için gerekli bellek artmakta. Yani siz yeni bir bilgisayar ve yeni bir işletim sistemi alıyorsunuz fakat size kalan bellek miktarı bir öncekinden daha az. Peki nerede sizin, bizim, benim kazancınız, kazancımız, kazancım? Üstelik yeni sistemi de kavramak ve öğrenmek için fazladan zamana ihtiyacınız var.

Gelelim asıl konumuza;

Peki google?

Açılış sayfamız olarak başladı. Önce aradıklarımıza ulaşmamızı sağladı. Bu esnada kendini geliştirmeye devam ederken, kullanıcılar bu gelişmelerden haberdar bile olmadı. Kimse yeni bir özelliği öğrenmek için vakit harcamadı.

yazının devamı

Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.
Son yazıları
Yorumlar kapalıdır.