Photoshop CS 5 – ipucu 2

Gönderildiği yer: Bilişim 0

Content Aware Fill

Bazen resimlerdeki bir nesnenin varlığı sizi rahatsız edebilir. Ya da o nesneyi aynı resim içinde farklı bir alana taşımak istersiniz.

Content Aware Fill tool bu iş için üretilmiştir.

  • Herhangi bir seçim aracı ile resimden kaldırmak veya hareket ettirmek istediğiniz nesneyi seçin.

  • Mesela ben bu atı biraz aşağı kaydırıpi durgunluğunu canlandırmak istiyorum.
  • Quick Selection Tool ile önce atı seçtim.
  • Refine Edge ile atın kuyruk ve saç kısımlarını da seçelim
  • Ardından “Select” menüsünden “Modify” ve sonrasında “Expand” a gelerek yaklaşık 5 pixcel verip “ok” diyelim.
  • Şimdi “Edit” menüsünden “Fill” i seçelim. Ya da shift + F5 yapalım.
  • Açılan menüde Contents in “Content Aware” olmasına özen gösterelim.

İşte sonuç 🙂

Şimdi birde atımıza yön verelim.

Edit menüsünden “Pupper Warp” ı seçip hareketlendirmek istediğimiz notları belirleyip istediğimiz yönte kıvrımları belirleyelim.

Yere bakan atımız ilk adımını atmaya hazırlanıyor üstelik resmin aşağısına geçmiş 🙂

Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.
Son yazıları
Yorumlar kapalıdır.