Geçmişten alıntılar « Emre ALBAYRAK

20

Haziran
2010

Geçmişten alıntılar

Yazar: Emre ALBAYRAK  |  Kategori: Genel  |  Yorum: Yok   |  

Google işletim sistemi pazarında tezgah açtı!

İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamının açılış sayfası olan google , bilişim sektöründe yeni bir hizmete daha başlamak üzere. Ne bir mail hizmeti, ne bir blog hizmeti, ne de dosya yükleme… İnanması güç ama google işletim sistemi pazarına gireceği ve her zamanki gibi ücretsiz olacağını duyurdu.

Microsoft ‘ u kötülemek istemem, ancak; piyasaya sunduğu hiçbir ürününden insanlar tam manasıyla verim alamadı. Belki bu bir stratejidir. Ürün satma politikası mıdır? Bilemem. Tek bildiğim bu durumun kullanıcıları oldukça rahatsız etmesidir.

Dos à Windows 95 à Windows 2000 & Windows Me à Windows Xp à Servis Packler à Vista

Her biri arasında sayılması güç farklılıklar ve yenilikler var. Kullanıcılar birine alışayım derken, yenisi çıkıyor. Tam ona alıştım derken bir yenisi daha çıkıyor. Üstelik her yeni versyonda istenilen sistem gereksinimleri de artmakta. Donanımsal gereksinimler arttıkça da sistemin çalışması için gerekli bellek artmakta. Yani siz yeni bir bilgisayar ve yeni bir işletim sistemi alıyorsunuz fakat size kalan bellek miktarı bir öncekinden daha az. Peki nerede sizin, bizim, benim kazancınız, kazancımız, kazancım? Üstelik yeni sistemi de kavramak ve öğrenmek için fazladan zamana ihtiyacınız var.

Gelelim asıl konumuza;

Peki google?

Açılış sayfamız olarak başladı. Önce aradıklarımıza ulaşmamızı sağladı. Bu esnada kendini geliştirmeye devam ederken, kullanıcılar bu gelişmelerden haberdar bile olmadı. Kimse yeni bir özelliği öğrenmek için vakit harcamadı.

yazının devamı

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Facebook Twitter Linkedin RSS Beslemesi
Emre ALBAYRAK
Projeler

Seo Danışmanlığı

© Tüm Hakları Saklıdır - Emre ALBAYRAK
Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

Wordpress alexa bilgilerim

İranlı şair Şirazi Derki ; Aşk'a uçma kanatların yanar, Hz.mevlana der ki; Aşk'a uçmayan kanatlar neye yarar.