Tablet Bilgisayar Mı Netbook Mu?

Gönderildiği yer: Bilişim | 0

tablet Teknolojinin giderek gelişmesi elbette ki hayatımıza çeşitli kolaylıkları da getirmektedir. Bugün, bilgisayarlar hayatlarımızın adeta bir parçası haline gelmiş ve bunun bir sonucu olarak, günlük işlerimizin bir kısmını bilgisayarlarımızdan halledebilmekteyiz. Bilgisayarların, dolayısıyla teknolojinin bizlere bu denli bağlanmış olmasının bir başka avantajı da artık mesafelerin bir anlamının kalmamış olmasıdır. Çünkü bilgisayarlar sayesinde, bizlerden kilometrelerce uzakta olan bir yakınımız ile dilediğimiz an iletişim kurabiliyoruz. Kısacası, teknoloji bizlere sayısız kolaylığı getirmiştir. Örneğin, Netbook türü bilgisayarlar ilk çıktıklarında, büyük bir dikkat uyandırmış ve dünya çapında birçok teknoloji sever, kolay taşınabilir bilgisayarlara sahip olmak istemiştir. Ancak teknolojinin sürekli olarak geliştiği bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle de bu alandaki trendler sıklıkla değişmekte ve bunun bir sonucu olarak Netbook gibi taşınabilir bilgisayarların yerini tablet bilgisayarlar almıştır. Tablet pcler, dizüstü bilgisayarlara kıyasla kullanıcılarına daha fazla oranda özgürlük sunmuştur. Bu sayede iş dolayısıyla sürekli olarak yanında bilgisayar taşımak durumunda olan kişiler, dizüstü bilgisayarlar yerine tabletlere yönelerek, daha hafif bir cihaz ile dizüstü bilgisayarda yapabileceği her şeyi yapmayı tercih etmiştir.
Tablet Sahibi Olmak Daha Avantajlı
Bunun yanı sıra, tabletler uygulama zenginliği ile de kullanıcıların gönlünde taht kurmuştur. Günümüzde iOS ve Android platformlarına sayısız uygulama geliştirilmekte ve kullanıcılar, bu sayısız orandaki uygulama arasından işlerini kolaylaştıranları seçerek, günlük yaşantılarında bu uygulamaları kullanmakta ve dolayısıyla tabletlerine daha bağlı bir hale gelmektedirler. Yeni nesil tablet bilgisayarların, Netbooklara kıyasla performans olarak geri kalır bir yönleri yoktur. Ayrıca, boyut olarak son derece kabul edilebilir boyutlara sahip olan tabletler, birçok açıdan normal bilgisayarlara kıyasla çok daha etkilidirler.

Ayrıca, çeşitli tablet aksesuarları sayesinde, tabletinizi daha konforlu bir şekilde kullanma imkanına erişmeniz de mümkünüdür. Örneğin, tabletinizi yatay olarak kullanmayı seviyorsanız, destek özelliğine sahip bir kap ile bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak değerlendirilirse, performans, kişiselleştirilebilirlik, uygulama ve aksesuar desteği gibi yönleri sayesinde, tablet bilgisayar sahibi olmak, Netbook sahibi olmaya kıyasla çok daha avantajlıdır. Asus, Samsung gibi üreticilerin modellerini araştırarak, bütçenize uygun bir tablete sahip olabilirsiniz.

http://www.724tikla.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/tablet-pc bağlantısından farklı model ve markalarda bütçenize göre tablet bilgisayarlar satın alabilirsiniz.

Takip Et Emre ALBAYRAK:

Bilgi Teknolojileri Yöneticisi

Türkiye'nin önde gelen SEO danışmanlarından olan Emre Albayrak; 14.09.1987 Trabzon doğumlu olup, aslen Gümüşhane/Kelkit' lidir. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul 'da tamamlamıştır. 2007 Yılında Erzincan Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun olduktan 5 Yıl sonra Anadolu Üniversitesi'nde İşletme bölümü okumuş ve 2014 yılında mezun olmuştur. 2015 Yılında ÖSYM 'nin hazırladığı ALES sınavında yeterli puan alıp Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi, Mühendislik fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek lisansa başlayıp 2017 yılı ocak ayında mezun olmuştur. Microsoft tarafından yapılan sınavlar sonrası başarı gösteren kişilere verilen MCP, MCSA ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına sahip olan Emre Albayrak; bir şirketin uçtan uca tüm alt yapısının kurulumunu yapabilecek bilgi ve tecrübeye sahiptir. Bilişim Teknolojileri hakkında araştırmalarda bulunmayı kendisine yaşam felsefesi olarak benimseyen Emre, aynı zamanda "google haberler" sitesi ile de yakından ilgilenmekte ve kişisel bloğu üzerinden insanlara yardımcı olmaya gayret göstermektedir. Mesleği: Bir yazılım şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hobileri: Fotoğraf çekme, masa tenisi, yüzme ve satranç oynamaktır. Aynı zamanda amatör bir fotoğrafçı olan Emre Albayrak, fotoğrafçılık alanında özellikle makrolama ile ilgilenmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir