Tablet Bilgisayar Mı Netbook Mu?

Gönderildiği yer: Bilişim | 0

tablet Teknolojinin giderek gelişmesi elbette ki hayatımıza çeşitli kolaylıkları da getirmektedir. Bugün, bilgisayarlar hayatlarımızın adeta bir parçası haline gelmiş ve bunun bir sonucu olarak, günlük işlerimizin bir kısmını bilgisayarlarımızdan halledebilmekteyiz. Bilgisayarların, dolayısıyla teknolojinin bizlere bu denli bağlanmış olmasının bir başka avantajı da artık mesafelerin bir anlamının kalmamış olmasıdır. Çünkü bilgisayarlar sayesinde, bizlerden kilometrelerce uzakta olan bir yakınımız ile dilediğimiz an iletişim kurabiliyoruz. Kısacası, teknoloji bizlere sayısız kolaylığı getirmiştir. Örneğin, Netbook türü bilgisayarlar ilk çıktıklarında, büyük bir dikkat uyandırmış ve dünya çapında birçok teknoloji sever, kolay taşınabilir bilgisayarlara sahip olmak istemiştir. Ancak teknolojinin sürekli olarak geliştiği bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle de bu alandaki trendler sıklıkla değişmekte ve bunun bir sonucu olarak Netbook gibi taşınabilir bilgisayarların yerini tablet bilgisayarlar almıştır. Tablet pcler, dizüstü bilgisayarlara kıyasla kullanıcılarına daha fazla oranda özgürlük sunmuştur. Bu sayede iş dolayısıyla sürekli olarak yanında bilgisayar taşımak durumunda olan kişiler, dizüstü bilgisayarlar yerine tabletlere yönelerek, daha hafif bir cihaz ile dizüstü bilgisayarda yapabileceği her şeyi yapmayı tercih etmiştir.
Tablet Sahibi Olmak Daha Avantajlı
Bunun yanı sıra, tabletler uygulama zenginliği ile de kullanıcıların gönlünde taht kurmuştur. Günümüzde iOS ve Android platformlarına sayısız uygulama geliştirilmekte ve kullanıcılar, bu sayısız orandaki uygulama arasından işlerini kolaylaştıranları seçerek, günlük yaşantılarında bu uygulamaları kullanmakta ve dolayısıyla tabletlerine daha bağlı bir hale gelmektedirler. Yeni nesil tablet bilgisayarların, Netbooklara kıyasla performans olarak geri kalır bir yönleri yoktur. Ayrıca, boyut olarak son derece kabul edilebilir boyutlara sahip olan tabletler, birçok açıdan normal bilgisayarlara kıyasla çok daha etkilidirler.

Ayrıca, çeşitli tablet aksesuarları sayesinde, tabletinizi daha konforlu bir şekilde kullanma imkanına erişmeniz de mümkünüdür. Örneğin, tabletinizi yatay olarak kullanmayı seviyorsanız, destek özelliğine sahip bir kap ile bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak değerlendirilirse, performans, kişiselleştirilebilirlik, uygulama ve aksesuar desteği gibi yönleri sayesinde, tablet bilgisayar sahibi olmak, Netbook sahibi olmaya kıyasla çok daha avantajlıdır. Asus, Samsung gibi üreticilerin modellerini araştırarak, bütçenize uygun bir tablete sahip olabilirsiniz.

http://www.724tikla.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/tablet-pc bağlantısından farklı model ve markalarda bütçenize göre tablet bilgisayarlar satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir