Bunları biliyor muydunuz ?

Gönderildiği yer: Bilişim | 1

Türkiyede ve dünyada en çok kullanılan arama motoru olan google, arama motoru hizmetinin yanı sıra bir takım kolaylıkları da bizlere sunmaktadır.  Aşağıda bu kolaylıkların en çok kullanılanlarını seçerek az da olsa bilgi veryemeye çalışacağım.

—————————————————–

Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki hava durumunu öğrenmek için “hava durumu” yazın, yanına şehir veya ülke bilgilerini girin.

 

 

 

 

—————————————————–

 

Google’ın hesap makinesi işlevini kullanmak için sonucunu öğrenmek istediğiniz işlemi arama kutusuna girin.

—————————————————–

 

Google’ı kullanarak birçok farklı yükseklik, ağırlık, kütle ve benzeri ölçü birimi arasında dönüşüm yapabilirsiniz. İstediğiniz dönüşümü arama kutusuna yazın, gerisini bize bırakın.

 

 

 

 

—————————————————–

 

Para birimi dönüştürme özelliğini kullanmak için gerçekleştirilmesini istediğiniz dönüşümü Google arama kutusuna girmeniz yeterlidir; sorunuzun cevabını doğrudan sonuçlar sayfasında gösteririz.

 

 

 

 

—————————————————–

 

Google, sonuca katkıda bulunmayıp aramanızı yavaşlatan de, da, ki gibi yaygın kelime ve karakterler ile diğer sayı ve harfleri yok sayar. Aradığınız sonuçları almanız için yaygın bir kelime mutlaka gerekiyorsa, kelimenin önüne “+” işareti koyarak kelimeyi aramaya dahil edebilirsiniz.

—————————————————–

Sadece bir site içinde arama yapmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bulmak istediğiniz bilgiyi o site içinde aratabilirsiniz.

site:aramakistediginizsite.uzantisi emre

Burada www.emrealbayrak.com.tr sitesi içinde yalnızca “emre” kelimesi geçen sayfaları size getirecektir.

1 Bir Yanıt

  1. sesli chat
    |

    emre hocam bunları bilmek çin 100 fırın ekmek yemek lazım sayende öğreniyoruz ve paylaşım harika bu gün bir şeyler kaptım senden teşekür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir